Srpen 2017

30.8. 6/7

30. srpna 2017 v 15:00 | Marla |  Diary&Food
noc: houby, soj. jogurt
s: houby, soj. jogurt
o: meloun, soj. jogurt
v: nic

pití: voda, cc zero, citronáda (citr. šťáva, voda, sladidlo)
pohyb: chůze 7 km
celkem kcal: 484


Krize... Někdy si představuju, že se můj život netočí kolem jídla, že můžu jíst, co chci, a tak to nikdy nepřaháním, že jím intuitivně, dosyta, ale přesto mám okolo 40 kil. Sny...

Dneska jsem chtěla hladovku a místo toho se nažeru už ve dvě ráno. Nemohla jsem spát, naštěstí jsem byla při smyslech a dala si houby, na které si dávám nahoru jogurt (jo divný, no a :D). Taky jsem měla dneska fakt sto chutí se přejíst. Je to jako epidemie přejídání, čtu to skoro na každém blogu. Holky, musíme být SILNÉ!!! Žádný ,,ještě dneska si dopřeju a od zítra budu jíst málo". Taky chceme být hubené hned a ne až od zítra. Proto nečekejte a dejte se do boje HNED. Do boje za krásu, štíhlost a lehkost. ,,Kdyby to bylo snadné, každý by byl hubený". Já ve Vás věřím.

Marla


29.8. 5/7

29. srpna 2017 v 14:44 | Marla |  Diary&Food
s: dýně, sojovka, houby, sojový jogurt
sv: meloun, sojový jogurt
o: sushi
v: nic

pití: voda, cc zero, káva, citronáda (voda, citr. šťáva, sladidlo)
pohyb: jen večerní procházka, jsem hrozná :(
celkem kcal: 451

Ahoj!

Dneska i se svačinou, měla jsem chuť na sladké :D Toho sojového jogurtu si vždycky dám tak dvě polévkové lžíce, aby to nevypadalo, že jím celý kelímek :D
Dýni si vždycky uvařím a pak poleju trochu sojovkou, je to moc dobré. Vedle toho jsem si dala uvařené houby se solí, pepřem a kmínem a na to právě trochu jogurtu. Bylo to dobré.
U oběda mi přítel řekl, že se dívám na jeho talíř ,,tak zasněně". Udělala jsem mu totiž špagety s houbovou omáčkou, to jídlo mám moc ráda. Musela jsem si to vykompenzovat sushi :D
Nejvíc mi vyhovuje raději si dát oběd a nevečeřet, přijde mi, že pak lépe hubnu. Zítra a pozítří plánuju hladovku, chci to do konce srpna na těch 54 dotáhnout, ale zatím to nevypadá moc nadějně. Dnes ráno váha: 56,9 :(

Potřebovala bych poradit ohledně různých doplňků a prášků na hubnutí. Kupovala jsem si dřív vlákninu v kapsli, ale to je asi tak vše. Máte zkušenosti? Vím, že nejlépe budou zabírat ty na předpis, ale kdybyste věděly o něčem účinném bez předpisu, tak mi to prosím napište. Potřebovala bych něco, co by mi pálilo tuky a zrychlilo metabolismus, vím, že existují i proti chutím, ale to ani tak nepotřebuju.

Marla


28.8. 4/7

28. srpna 2017 v 19:36 | Marla |  Diary&Food
s: dýně, sojovka
o: nic
v: meloun, sojový jogurt

pití: voda, cc zero
pohyb: chůze 10 km
celkem kcal: přesně 500 :)


Byli jsme na houbách :) Příštích pár dní jich bude jídelníček asi plný :D

Marla


27.8. 3/7

27. srpna 2017 v 21:16 | Marla |  Diary&Food
s: nic
o: dýně, sojovka
v: sushi

pití: voda, cc zero
pohyb: nic :(
celkem kcal: 326

Ahoj!

Nedá se říct, že bych jedla úplně moc bílkovin (dlouhodobě, nejen teď). Všimla jsem si toho, protože si zadávám jídlo do kalorických tabulek, do té appky na mobil, a tam vám vyjedou i živiny. Jenže, co s tím že jo. Dřív jsem se ládovala denně tvarohem a bílým jogurtem, jenže to teď nejde, když jsem vegan. To je poprvé za ten rok a něco, co to řeším. Většina veganských bílkovin má moc kalorií - tofu, luštěniny, semínka atd. Tak přemýšlím, jestli si nekoupit chlorellu nebo spirulinu v tabletkách. Ale dost se mi příčí jíst každý den tabletky. Navíc je to pěkně drahé. No uvidím. Nejde mi o zdraví, jen mám neodbytný pocit, že s víc bílkovinama víc zhubnu :D

Lepší je určitě jíst snídani a oběd než oběd a večeři, ale já než se dokopu jít pro něco k snídani... :D Doma mít jídlo nechci. Přítel si vždycky klepe na čelo, když občas šílím z jídla, že je doma vůbec nějaké. Nechápu, že mu to ještě nedocvaklo. Všechno. Ale víte co - nemůžeš mít anorexii, když nejsi hubená :D Tenhle mýtus miluju, chrání nás :D Před dvěma lety jsme byli na pár dní na dovolené a já tam nesnědla ani sousto. No a z něj v jednu chvíli vypadlo: ,,nechápu, že nejseš anorektička". Jo a taky tam myslim perlil slovy: ,,já jsem na anorektičky zatíženej" - odkaz na bejvalku a asi (?) moje nejedení. Jo, nedává to smysl. Nicméně! Před dvěma lety to byl úplně jinej člověk. Hrozně se změnil k lepšímu, je citlivější a mám pocit, že teprve tak poslední rok mě doopravdy miluje. Já mám jen sloní paměť na tyhle věci, no znáte to. Než jsme spolu začli chodit, hodně let zpátky, mi řekl jednu hnusnou a dost osobní věc a já mu byla schopná až před pár dny říct, že si to pořád pamatuju. V pláči mi řekl, jakej býval debil. Někdy jsem na něj až moc přísná. Nenávidím se za to, jak miluju, když pláče. Je takovej... čistej :D Jakože nic nepředstírá, dává to smysl?

Třetí a poslední věc, co Vám chci dneska sdělit je, že mě fakt sere ten boom fitness všude okolo. Přijde mi, že všichni potřebují chodit do ,,fitka", žrát kuře s rýží a patlat na sebe tmavě hnědou barvu :D Btw. přijde mi, že tenhle ,,trend" je jen jiná obdoba anorexie, ale kdoví proč je vzývaná, zato my jsme zatracované :D Co je hezkýho na tom, že má holka pracku jak dřevorubec? :D Prostě se mi to nelíbí, ale ať si každý dělá, co chce :D Možná lepší, než vypadat jako želé :D (Připadáte si někdy jako želé? :D Tak nějak rozplizle, nevím jak to popsat).

To pro dnešek opravdu stačí, zas mam psavou.

Vaše Marla


26.8. 2/7

26. srpna 2017 v 23:46 | Marla |  Diary&Food
s: mango, meloun
o: dýně, sojovka, houby
v: nic

pití: voda, citronáda (voda, citronová šťáva, sladidlo), energiťák
pohyb: chůze 8 km
celkem kcal: 452

Ahoj :)

Dneska odpoledne jsem měla fakt krizi, ale přestála jsem to. Zítra bych si mohla udělat radost a zajít si pro své oblíbené sushi :) Jinak mám dneska takovou divnou náladu, musím začít něco dělat, jinak zase spadnu do depresí. Jo a nejlepší, co můžete udělat, když máte hlad, je uvařit pro někoho jiného :D Ale neochutnávat! U mne to fakt funguje, mám pak pocit, jako kdybych něco snědla.

Marla

25.8. 1/7

25. srpna 2017 v 20:50 | Marla |  Diary&Food
s: nic
o: zeleninová polévka
v: zeleninová polévka

pití: voda, jablečno-řepová šťáva
pohyb: chůze
celkem kcal: 496

Ahoj,

dnes jsem si uvařila zeleninovou polévku, dala jsem tam - cuketu, dýni, mrkev, bujon, citron, sojovku, cibuli, česnek, zázvor a pepř, byla moc dobrá :) Propočítala jsem si, aby mi to celkově i s tou šťávou vyšlo do 500 kcal, jinak bych si do té polévky dala i rýžové nudle.
Musím se Vám k něčemu přiznat. Včera večer jsem dost jedla. Nějak na mě přišly hrozný chutě. Měla jsem bramborový salát se sojovým masem, veganské ravioly s veg boloňskou omáčkou a trochu takových těch kyselých jablečných špaget, prodává se to mezi bonbony. Začínám se těšit, až přítel odjede, nebudu mít tyhle pitomosti doma. Ode dneška jedu podle svých pravidel a tohle už se nesmí stát. Na váhu vlezu až v pondělí, jestli to vydržím. Nějak to kazím poslední dobou... ale dělám za tím tlustou čáru a budu dodržovat ta pravidla, to musí jít. Do konce srpna zbývá týden, když se do té doby dostanu na 54 kg, tak si tyhle úlety odpustím.

Marla


24.8. + Pravidla

24. srpna 2017 v 18:10 | Marla |  Diary&Food
Ahoj! :)

Dnes ráno na váze 57,7 kg, takže včerejší jezení mě stálo +0,8 kg.
Dnes jsem měla vodní meloun a sushi. Moje dvě nejoblíbenější jídla :) Na podzim vyměním meloun za dýni a budu jíst jen dýně a sushi :D Vím, měla to po včerejšku být hladovka, teď musím doufat, že mi váha zas nestoupne. To je ale naposledy, odteď pojedu podle pravidel, viz níže. Mám teď trochu problém s pohybem, minulý týden, ještě na dovolené, jsem si ukopla malíček, a to tak, že jsem si chvíli myslela, že je dočista po něm. Snad v pohodě, pořád tam je :D, ale běhat nemůžu a chodím celkem stěží, do konce srpna se to musí zahojit, abych se mohla do hubnutí vrhnout ještě víc.Říkala jsem si, že by asi bylo dobré si napsat pár pravidel, protože funguju dost nahodile.

Tak tady jsou:

1) jíst nejpozději v osm večer, abych měla vždy minimálně 12 hodin pauzu do dalšího jídla
2) vypít 3l vody denně
3) omezit energiťáky na tři týdně
4) jíst především ovoce a zeleninu
5) omezit zpracované potraviny na minimum
6) začít zase počítat kalorie, denně nepřesáhnout 500 kcal
7) mít pohyb každý den (chůze, kolo, běh)
8) do konce srpna dát těch 54 :)

Marla


23.8.

23. srpna 2017 v 23:00 | Marla |  Diary&Food
Zdravím :)

Dneska nebyl dobrý den. Ráno jsem se zvážila a měla jsem 56,9 kg, což je hodně dobré. Jenže jsem se rozhodla dnes jíst, a to nebyl dobrý nápad. Nejdřív jsem měla meloun, pak sushi, bramborový salát (blé), pak zase sushi, a ještě jsem ochutnala jednu veganskou pomazánku, kterou mi máma přivezla z Německa a u nás se neprodává. Takže kalorií strašně moc. Do toho jsem celý den nějak pospávala. Jako neberu to dneska jako vyloženě přežer, po tom, jaké jsem zažila v minulosti je tohle ještě ok, ale mrzí mě to. Teď přemýšlím, jestli se zítra vůbec vážit... No zítra každopádně bude hladovka. Snad jste měly lepší den.

Marla


22.8.

22. srpna 2017 v 22:11 | Marla |  Diary&Food
Ahoj :)

Dnes zase hladovka, teda měla jsem bujon, ale ten nepočítám. Jinak k pití voda, zelený čaj, káva a zase energiťák (bez cukru) bohužel, dokonce dva, piju je vyloženě na chuť, nedokážu vypít nic s cukrem, ale zároveň mi ta chuť chybí. Přemýšlím, že bych si zítra dala meloun nebo sushi, uvidím, ale rozhodně tenhle týden musí proběhnut ,,očistně". Ani jsem vlastně nenapsala, jak to bylo s váhou před dovolenou - chtěla jsem mít 56 kg, ale vůbec mi to nevyšlo, odjela jsem se svými 58,5 a vrátila se s 59,5... po včerejší hladovce jsem měla dnes ráno 57,4 kg, vím, že je to asi jen voda, ale mám z toho opravdu radost.

Rozhodla jsem se, že to ve škole ještě zkusím. Když to dám, tak dobře, když ne, taky dobře. Nemůžu vlastně prohrát. Ne, to je na mě moc sebevědomé :D Takže možnost číslo jedna z minulého článku... Ale pořád mě můžou ještě teď v září vylejt, mám jeden pokus. Přitahuju drama, přitom mám tak ráda vše v klidu. Vlastně odjakživa jsem paradoxní člověk, ale o tom už jsem tu psala tolikrát...

Babička mě viděla po delší době a řekla mi ,,máš nějaký vyhublý obličej". Řekla jsem, že jsem jen unavená. Potěšila mě, jindy nemám ráda, když si lidé všímají. Možná si řeknete, no jo babička, ta má tendenci vycpávat, jenže moje babička váží 40 kg (beze srandy, teta jí pravidelně váží).

Chci se přihlásit na tancování, to už téměř určitě, ale pořád váhám s tím baletem (už asi pět let). Nejsem dost hubená a jsem stará. Jenže já balet zbožňuju, totálně. Nedávno jsem byla v kině na filmu o Sergeji Poluninovi (který je vynikající!) a pravidelně slintám nad živým baletem v divadle. Je fakt, že i profesionální baletky mi občas přijdou tlusté, ale sólistky nikdy. Ty jsou perfektní.

Zase se hrozně rozepisuju... další útrapy tedy až zítra :D

Marla21.8. Na rozcestí.

21. srpna 2017 v 9:18 | Marla |  Diary&Food
Zdravím!

Konečně jsem zpátky. No, není to úplně veselý návrat. Jedla jsem. Na dovolené! Nikdy nejím na dovolené. I když poslední dobou je už to asi jinak. Přibrala jsem kilo. Dávám hladovku, co nejdéle vydržím. Tak, to by byla stručná verze.

Před nedávnem jsem psala o dokončení školy. Nezvládla jsem to. Bylo příliš pozdě. Ale musím říct, že se mi ze začátku ulevilo, že je to pryč. Jenže postupem času jsem si začala uvědomovat, že ze mne nic neopadlo, pořád se cítím tak nějak sevřeně, jako kdyby mi někdo svázal žaludek vlascem. Jsem ve fázi života, kdy prostě nevím. Nevím. NEVÍM. To slovo mi zněje v hlavě pořád dokola. Nevím. Nevím. Nevím... co dál? Zůstat na druhé škole, kterou nenávidím? Zůstat tam kvůli titulu, který mi nikdo nezaručí, protože dodělat jí je kurva těžký? Zejména když vás to vůbec nezajímá? Ano, je to nejjednodušší cesta, jak skončit se studiem. Studiem, které jsem milovala, ale to už je dávno a ne tady. Už nechci studovat. Studuju už skoro dvacet let. Jsem opravdu stará... Občas si říkám, jestli nevymazat z infoboxu svůj věk. Co až mi bude 30? 35? Ne, neboj se, Marlo, přes 27 se nepřehoupneš, to zařídím... Anyway, na školu se váže i má práce. Je to dobrý přivýdělek, ale jako nelpím na ní ani trochu. Nicméně mohla bych jim dát alespoň týden předem vědět, že na ně kašlu :D To mě dostává k faktu, že se musím rozhodnout, a to HNED.


Jsou v podstatě tři možnosti:

1) škola, práce, následně snad titul, ale taky deprese a dva roky věcí co mne nebaví, přítel by musel jít stranou, ve volném čase možnost věnovat se věcem, co mne baví (tanec, malba)

2) seknout se školou i prací, hledat se, malovat, tancovat, zdokonalovat se v tom, co mám ráda, čas na přítele, ale být bez vzdělání a vlastního příjmu, možná deprese z pohledu okolí na toto rozhodnutí

3) seknout se školou i prací, odjet s přítelem do zahraničí, tam vidět, co dál, možná ztráta času, ale zase změna prostředí a možnost najít se, jenže zase bez vzdělání a práce


Jaká možnost je tedy ta správná? Protože já PROSTĚ NEVÍM... V potaz se také musí vzít fakt, že naprostá většina lidí v mém okolí už má dostudováno a já prostě nesnesu to srovnávání či vysvětlování. Nikdy jsem se nedokázala odpoutat od názorů okolí, spíš je to čím dál tím horší.

--- Ana je samozřejmá u všech tří možností. ---


Večer se ještě ozvu, jak mi jde hladovka.

Vaše Marla


EDIT (20:15): Hladovka se vydařila a je mi nejlíp za poslední dobu, dokonce jsem opravdu vyrovnaná (!). Měla jsem jen kávu, colu zero, energiťák bez cukru (toho se chci ale příště vyvarovat), samozřejmě vodu, a teď si jdu dát zelený čaj. Přítel tu jí po kilech, ale já si tenhle týden nedám nic, nebo téměř nic. K mému rozcestí - celý den jsme to dneska řešili a snad jsme našli alespoň prozatímní řešení, napíšu v zítřejším článku. Nevím, jak Vás stihnu dnes oběhnout, ale případně zítra doženu, slibuji. Love U